KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916314
nr 1291 6314
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, Rivningar på Stadsgården, daterad -75, Signerad, numrerad 44/75. Motivet: 22x31
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 november 2019
kl 18:54:59
100 kr
150 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth